22 listopada 2014 r. miało miejsce wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla naszego szczepu, jedno z najważniejszych w 12-letniej historii środowiska. Nasz szczep zyskał patrona – gen. Antoniego Hedę “Szarego”! Po 11 miesiącach wielkiego wyzwania programowego jakim była nasza Kampania “Bohater” zakończyliśmy ją sukcesem, którego podsumowaniem i koronacją była nasza uroczystość nadania imienia, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 14 przy której od lat działa nasz szczep. Zuchy i harcerze udali się na przygotowaną przez drużynowych i harcerzy starszych grę terenową o życiu i działalności gen. Szarego, zaś rodzice i wędrownicy mieli okazję spotkać się z córką naszego bohatera, panią Teresą Hedą-Snopkiewicz i członkiem jego oddziału phm. por. Tadeuszem Sułowskim. Następnie zaś na ogólnoszczepowym kominku z naszymi podpiecznymi, ich rodzicami i gośćmi w trakcie którego nie było się bez podziękowań dla VIPów i naszego sztabu honorowego kierowanego przez dh Dawida Kiljańskiego, który koordynował kampanię przez ostatni niemal rok.

Naszą uroczystość swoją obecnością, za wyjątkiem naszych gości honorowych szczególnie blisko związanych z Szarym, uświetnili komendantka Hufca Ursus phm. Katarzyna Winek oraz dyrektor zaprzyjaźnionego z naszym szczepem LVI LO im. L. Kruczkowskiego pan Zdzisław Woźny.

Cieszymy się, że mogliśmy w tym wspaniałym gronie świętować ten niezwykły dla naszego szczepu dzień. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie w nadaniu imienia, a także podziękujmy funkcyjnym naszego szczepu za ogrom pracy włożony w doprowadzenie do tego momentu. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć na portalu Facebook pod tym adresem, a także do przygotowanej przez wcześniej przez nas noty biograficznej o naszym bohaterze dostępnej tutaj.